Hakkımızda


İGE İş Güvenliği Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. (İGE) 20 yılı aşkın bir süredir Türk sanayisine hizmet veriyor.


İGE, Türkiye pazarına sunduğu ürünlerle, iş kazaları, meslek hastalıkları ve dolayısıyla çalışma ile iş sağlığı ve iş güvenliği, gerek insani ve toplumsal açıdan, gerekse ekonomik yönden çok önemli bir problemde çözüm ortağı görevini üstleniyor. Bu suretle, sadece çalışanların sağlığını ve hayatlarını için değil; aynı zamanda işvereni yüksek tazminatlar, iş kesilmesi ve kapanmalardan da koruma sağlıyor.


Kazaları birlikte önleyelim


Uluslararası Çalışma Örgütü ILO'nun araştırmalarına göre, genellikle iş kazalarının sadece %2’si korunması mümkün olmayan kazalardır ve kalan büyük çoğunluğu olan %98’i engellenmesi/korunulması mümkün olan kazalardır. Amacı sunduğu Avrupa ve Türk standartlarına uygun ürünlerle, kaza ve kayıpları en aza indirmek olan İGE, ürün çeşitleri arasında iş güvenlik gözlükleri, toz maskeleri, tam yüz ve yarım yüz gaz maskeleri, kumlama başlıkları, kesilmez çelik eldivenler, kulak tıkaçları ve kulaklıklar başta olmak üzere iş güvenliğinin en önemli ürünlerini barındırmaktadır.

Honeywell
Ekastu Sekur
Bacou Dalloz
Medop
Chainex
Sacobel
Howard Leight