Kumlama Maskesi


commander zgh kumlama maskesi

  1. Kumlama maskesi nedir?
  2. Kumlama maskesi nerelerde kullanılır?
  3. Kumlama maskesi fiyatı
  4. Kumlama maskesi nerede satılır?

1. Kumlama maskesi nedir?

Kumlama başlığı, seken parçalar, partiküller, duman, buhar ve gazlara karşı, solunum organları, yüz ve başın korunması gereken iş ortamlarında kullanılır. Standartlara uygun hava sağlayan basınçlı hava sistemi ile kullanılır.

Açık sağlık riskleri olan yoğun ısı radyasyonu, açık yangınlar, patlama riski olan durumlarda veya aşırı yüksek yoğunluktaki zararlı maddelerin olduğu iş ortamları için uygun değildir.

Oksijen ve oksijen ile zenginleştirilmiş hava kullanmamalıdır.

Kumlama maskesi ortam seslerine karşı koruma sağlamaz; bu sebeple ek kulak koruma ürünleri kullanılmalıdır.

Hijyen açısından, kumlama başlığını tek bir kişi kullanmalıdır. Kullanımdan sonra basınçlı hava kullanarak, bağlantı kısımları ve regülatörü hava ile temizlenmelidir. Akabinde, kuru bir kumaş kullanarak, bütün metal parçaları paslanmayı engellemek için kurulanmalıdır.

Kullanım ve temizlikten sonra, bütün sistemi serin, kuru ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. Sistem bileşenleri yağ, madeni yağ, çözücü, asit ve diğer kimyasallar ile temas etmeyecek şekilde gerekli önlemleri alınmalıdır.

2. Kumlama maskesi nerelerde kullanılır?

Kumlama aşındırıcıların yüksek basınç altında metal yüzeye püskürtülerek, oluşan olan kir, pas, yağ ve boya gibi atıklardan kurtulmak için yapılan işlemin adıdır. Kumlama, sonrasındaki boyamanın ve kaplamanın daha uzun süreli olmasını sağlar.

Kumlama zorlu ve dikkat isteyen özel bir işlemdir. Yüksek basınçlı bir sistem ve özel malzemeler zaruridir. Doğru olmayan malzeme, araç, kişisel koruyucu donanım ve yetersiz eğitimli personel, işlemi uygulayan kişiyi, çevreyi ve iş için vahim sonuçlar doğurabilir.

İşte bu kritik işlemde, uygulayıcı için vazgeçilmez kişisel koruyucu donanımlar kumlama maskesi, veya diğer adıyla kumlama başlığı, ile kumlama tulumudur. Bütün başı kaplayan kumlama maskesi, parçalar, partiküller, duman, buhar ve gazlara karşı, solunum koruma sağlar. Mutlaka standartlara uygun basınçlı hava sistemi ile kullanılmalıdır.

3. Kumlama maskesi fiyatı

Kumlama maskesi ve kumlama tulumu ithal edilen malzemeler olduğundan, lütfen stok ve fiyat bilgisi alınız. En uygun kumlama maskesi ve kumlama tulumu fiyatları için 0212-221.63.01 numarasından İGE İş Güvenliği'ni arayabilirsiniz.

4. Kumlama maskesi nerede satılır?

Kumlama maskesi ihtiyaçlarınızı, 0212-221.63.01 numarasından bilgi alarak İGE İş Güvenliği'nden temin edebilirsiniz.

Contracor Comfort Kumlama Maskesi
Ekastu Kumlama Tulumu
Ekastu C4 Kumlama Maskesi